Estim Makina, Branson firmasının tek yetkili Türkiye Distribütörüdür.

Firmamız 1996 yılında kurulmuş olup, faaliyet alanı termoplastik malzemelerin kaynak edilmesidir. Distribütörlüğünü uzun zamandır yürütmekte olduğumuz, Branson plastik kaynağı teknolojilerinde sektöründe lider konumdadır. Branson ile olan ilişkilerimiz firmamızın kuruluşundan önceye dayanmaktadır.

Ultrasonik kaynak makinaları, vibrasyon kaynak makinaları başta olmak üzere bir çok plastik birleştirme teknolojisi konusunda firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Satış, servis, projelendirme, entegrasyon ve anahtar teslim projeler konusunda tecrübeli ekibimiz ile bir çok sektörde faaliyet göstermekteyiz. Otomotiv, beyazeşya, tıp, ambalaj, elektrik-elektronik ve tekstil gibi sektörlerde; müşterilerimizin ürünleri ile ilgili kaynak ve montaj isteklerine cevap vermekteyiz.

Ultrasonik kaynak kalıbı (Horn-Sonotrode) tasarım ve üretimi uzmanlık alanımızdır. Horn imalatında özel alaşımlı aluminyum, çelik veya titanyum malzemeler kullanmaktayız.

Uygulama laboratuarımızda mevcut olan makinalarımız ile müşterilerimize projelerinde numune kaynağı hizmeti de vermekteyiz. 20 kHz, 30kHz ve 40 kHz ultrasonik kaynak makinaları, muhtelif frekanslarda el tipi ultrasonik kaynak makinaları, vibrasyon kaynak makinası ve mini vibrasyon kaynak makinası laboratuarımızda hazır bulunmaktadır.

Kaynak işlemi deyince, herkesin aklına ilk olarak metal malzemeler ile yapılan kaynak işlemi gelmektedir. Termoplastik malzemelerin kaynak edilmesi de artan kullanım oranı ile birlikte büyüyen bir ihtiyaç olmuştur. Ultrasonik ve vibrasyon kaynak teknolojisi; seri imalata ve otomasyona olan uygunluğu nedeniyle çok yaygınlaşmıştır.